AMACIMIZ

Türkiye'de heryıl binlerce vatandaşımız trafik kazalarında yaşamını yitirmektedir. Bu kayıplarımız ne yazık ki AB ortalamasının kat kat üzerindedir. Yitirdiğimiz bu insanların dışında kazalar nedeniyle ortaya çıkan hasarların ülke ekonomisine getirdiği parasal yük de son derece önemlidir. Bu kazaların azaltılmasında devlete, vatandaşlara ve sivil toplum kuruluşlarına önemli görevler düşmektedir.

Kazaların azaltılması ve hatta önlenmesinde araçların yol ve hava şartlarına uygun donanımlara sahip olması önemli bir etkendir. Bu etkenlerin başında da kış şartlarında kış lastiği kullanımı gelmektedir. Yaz lastiğinin + 7 °C sıcaklığın altında üretildiği kauçuk malzemesinin yapısından dolayı sertleştiği ve yola tutunmasının azaldığı, buna karşın bu sıcaklıklarda kış lastiğinin üretildiği Silica malzemesinin özelliğinden dolayı yumuşak kaldığı ve yola tutunmasının iyi kaldığı bilinmektedir.

Kış lastiği Kuzey Avrupa'dan başlıyarak tüm Avrupa'ya ve ardından da tüm dünyaya yayılmıştır. Kış lastiğinin kışın zorunlu olduğu ülkeler olmakla birlikte zorunlu olmadığı, ancak bilinçlenme düzeyine bağlı olarak araç kullanıcılarının büyük kısmının gönüllü olarak kullandıkları ülkelerin sayısı daha fazladır.

Ülkemiz üç tarafı denizle çevrili, ortalama yüksekliği 1100 m olan ve bundan dolayı da bazı illerinde kışın sert geçtiği bir ülkedir. Aynı anda üç ve hatta dört mevsim yaşanmakta akşam
- 30°C sıcaklıkta yola çıkan bir otobüs ertesi sabah + 10°C sıcaklıkta yerine varabilmektedir. Bazı illerimiz kışın yedi ay kar altında kalmaktadır. Ülkemizin iklim ve yol şartlarında kış lastiği yararlı ve belki bazı bölgelerde de kaçınılmazdır. Kış lastiğinin kullanımıyla kışın bazı kazaların olması ve de bazı can kayıpları önlenebilir.

kışlastiği.com 'un temel amacı kış lastiğini tanıtarak sürücüleri bilinçlendirmek, kış lastiğinin yayılmasını sağlamak ve trafik kazalarını azaltmaktır.

kışlastiği.com sponsorlarının desteğiyle çeşitli etkinlikler düzenlemek ve kış lastiğinin gerekliliğini gösteren testler yapmak istemektedir.

kışlastiği.com ürettiği veya ithal ettiği kış lastiğini tanıtmak ve satmak isteyen kuruluşlara açıktır.

kışlastiği.com kış lastiği üreticisi, ithalatçısı veya satıcısı değildir, ancak gelecekte talebe göre satış yapmak istemektedir.

kışlastiği.com kış lastiği hakkında herşeyin olduğu bir web sayfası olacaktır.

kışlastiği.com risk yönetimine önem verenlerin web sayfası olacaktır, çünkü;

"KIŞ LASTİĞİ RİSK YÖNETİMİDİR"

kışlastiği.com

kislastigi.com ?? 2024, T??m haklar? sakl?d?r. ?zinsiz al?nt? yap?lamaz, kopyalanamaz.
Designed By: OrBiT
Top http://www.trendart.nl/ http://www.ophumboldt.de/ http://www.stolendan.nl/ https://www.havarie-lehmann.de/ https://www.tollwort.de/ https://www.vu-optimierung.de/ https://www.amazonas-tours.de/ https://www.flemming-pehrsson.de/ http://www.esbruderschaft.de/ https://www.bscmarzahn.de/ https://www.jangcard-reisen.de/ https://www.kulturundevents.de/ https://www.one2connect.nl/ https://www.sonjadrexl.de/ https://www.young4mation.de/ https://www.sbt-rechtsanwaelte.de/ https://www.j-vas.de/ http://www.energywelt.de/ https://www.hammerheads.nl/ https://www.psycoach-palacin.fr/ https://www.maxtreppen.de/ https://www.hp-berufshilfe.de/ https://www.autogaspro.de/ http://www.kshatriyasuperlam.com/ https://www.vidmail.nl/ https://www.roodenburg-rozen.nl/ https://www.carolath-collection.de/ https://www.digitelmobile.nl/ https://www.one2connect.nl/ https://www.teledock.nl/ https://www.vidmail.nl/ https://www.wohnungen-lorch.de/ https://www.erfolgimweb.de/ https://www.hammerheads.nl/ https://www.handy-team.de/ https://www.rude-ruetten.de/ https://www.buklee.de/ https://www.jongart.de/ https://www.tewes-grafik.de/ https://www.wohnungen-lorch.de/ https://www.metallbau-gaertner.de/ https://www.hi-drispenstedt.de/ http://www.thepalebluedot.nl/ https://www.pestalozzinet.de/ https://www.teleskipp.de/ http://www.admoveo.nl/ https://www.dirndl-jaeger.de/ http://www.kaniko.de/ https://www.werners-index.de/ https://www.hp-berufshilfe.de/