« Geri

Haber Tarihi : 18.11.2005

KANAL D

Hava sıcaklığı Pazar günü yurdun kuzeybatı kesimlerinde, Pazartesi gününden itibaren ise tüm yurtta 8-10 derece azalacak. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yapılan ''Meteorolojik Uyarı''da hava sıcaklığının Pazar günüden itibaren 8-10 derce azalacağı kaydedildi.

Uyarıda, yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların, bugün ve yarın Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, batı ve orta Karadeniz ile Doğu ve Güney Doğu Anadolu'nun batısında, Ege ve Akdeniz kıyılarında etkili olacağı bildirildi.

Türkiye'nin batı kesimleri Pazar günü Balkanlar'dan gelen yeni bir soğuk havanın etkisine girecek ve hava sıcaklığı Pazar günü yurdun kuzeybatı kesimlerinde, Pazartesi gününden itibaren ise tüm yurtta hissedilir derecede azalacak.

Pazar ve pazartesi günleri Marmara'nın batısı ile kıyı Ege dışında kalan tüm yurtta yağışın beklendiği belirtilen uyarıda, hava sıcaklığındaki azalmayla birlikte yağışların Pazar gecesinden itibaren Marmara'nın doğusu, iç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile doğu Anadolu'nun kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği kaydedildi.

İSTANBUL'DA KIŞ HAZIRLIKLARI

Bu arada yaklaşan kış koşulları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni harekete geçirdi. Büyükşehir Belediyesi İstanbul'u dokuz bölgeye ayırarak, AKOM'a bağlı olan bu bölgeleri, hava şartlarına göre en düşük yoğunluktan başlayarak 'A, B ve C' düzeyinde alarma geçirecek.

Kar yağdığında ise kentin trafik yükünü taşıyan Eminönü, Fatih, Yenikapı, Taksim, Üsküdar, Harem, Kadıköy, Hasanpaşa ve Ümraniye meydanlarında da 24 saat esasına göre karla mücadele çalışması yapılacak.

Belediye araçlarına kar lastiği

Her yağışta olumsuz hava koşullarına teslim olan İstanbul caddelerinin kaderini değiştirmek üzere, İETT araçlarından başlayarak tüm belediye araçlarında da kar lastiği uygulaması başlatılıyor.

Bu bölgelerde yağış öncesi ve yağış anında müdahale edecek ekipler görev alacak ve kritik noktalarda motopomplar bulundurulacak. Kışla mücadelede hastane, okul, büyük alışveriş merkezleri ve çalışmayı yürütecek personelin temel gıda ihtiyaçları da unutulmadı. İstanbullular da aslında her yıl alınan bu önlemler ve artan kışla mücadele araçlarının göstereceği performansı ise yağışların başlamasıyla birlikte test etme olanağı bulacak.

Haberi .pdf formatında indirmek için tıklayınız

« Geri
kislastigi.com ?? 2024, T??m haklar? sakl?d?r. ?zinsiz al?nt? yap?lamaz, kopyalanamaz.
Designed By: OrBiT
Top http://www.trendart.nl/ http://www.ophumboldt.de/ http://www.stolendan.nl/ https://www.havarie-lehmann.de/ https://www.tollwort.de/ https://www.vu-optimierung.de/ https://www.amazonas-tours.de/ https://www.flemming-pehrsson.de/ http://www.esbruderschaft.de/ https://www.bscmarzahn.de/ https://www.jangcard-reisen.de/ https://www.kulturundevents.de/ https://www.one2connect.nl/ https://www.sonjadrexl.de/ https://www.young4mation.de/ https://www.sbt-rechtsanwaelte.de/ https://www.j-vas.de/ http://www.energywelt.de/ https://www.hammerheads.nl/ https://www.psycoach-palacin.fr/ https://www.maxtreppen.de/ https://www.hp-berufshilfe.de/ https://www.autogaspro.de/ http://www.kshatriyasuperlam.com/ https://www.vidmail.nl/ https://www.roodenburg-rozen.nl/ https://www.carolath-collection.de/ https://www.digitelmobile.nl/ https://www.one2connect.nl/ https://www.teledock.nl/ https://www.vidmail.nl/ https://www.wohnungen-lorch.de/ https://www.erfolgimweb.de/ https://www.hammerheads.nl/ https://www.handy-team.de/ https://www.rude-ruetten.de/ https://www.buklee.de/ https://www.jongart.de/ https://www.tewes-grafik.de/ https://www.wohnungen-lorch.de/ https://www.metallbau-gaertner.de/ https://www.hi-drispenstedt.de/ http://www.thepalebluedot.nl/ https://www.pestalozzinet.de/ https://www.teleskipp.de/ http://www.admoveo.nl/ https://www.dirndl-jaeger.de/ http://www.kaniko.de/ https://www.werners-index.de/ https://www.hp-berufshilfe.de/