OKUYUCU GÖRÜŞLERİ

Aşağıda web sitemizi ziyaret eden kişilerin doldurdukları "Görüş Bildirme" formları listelenmiştir. Görüşleri sitede yayınlanmasını isteyen kişilerin görüşleri yayınlanmaktadır.

Görüşler Listesi

Bırakılan Görüş Sayısı: 97

« öncekiSayfa: 18/20sonraki »

Tarih : 25.2.2006
Mesajı bırakan : GÖKSEL ÖZDEMİR
Görüşleri : iki senedir aracımda kış ayları Marshall markalı Kar tipi lastik kullanıyorum kullandığım ilk sene lastiklerin performansından memnundum fakat bu sene sadece karlı zeminde faydasını görebildim onun haricinde hafif nemli zeminde aşırı bir kızaklama ile karşılaştım bu sorunumu okuyucular ile paylaşmak isterim.
KIŞLASTİĞİ.COM yanıtı:

Sayın Göksel Özdemir,
Sitemizi ziyaret edip kullandığınız lastikle ilgili görüş bildirmeniz diğer tüketiciler açısından son derece yararlı, bundan dolayı size teşekkür ederiz.
Kış lastiğinizin tam sonuç verebilmesi için Profil derinliğinin ve hava basınçlarının doğru olması gerekmektedir.
Profil derinliğinin en az 4mm olması gerektiğine dikkat edilmelidir.
Lastiğinizin hava basınçlarının olması gereken doğru değerde olduğunu farklı benzincilerde deneyerek sağlamasını yapmanızı öneririz. Ne yazık ki ülkemizde benzincilerdeki hava basınç göstergeleri yanıltabiliyor. Hatta kendinize kaliteli bir Basınç Göstergesi almanızı da öneririz.
Kış Lastikleri ıslak yollarda yaz lastiklerine göre daha az tutunma gösterebilirler, bu doğaldır, ancak bu markadan markaya farklılık gösterebilir. Kış lastikleri arasında Karşılaştırma testlerinin yapılmasının nedeni de budur.
Kışlastiği.com olarak hedefimiz Kış lastiğinin yararlarını gösteren Kış Lastiği - Yaz Lastiği karşılaştırma testlerinden sonra objektif kriterlere göre Kış lastiği markaları arası karşılaştırma testleri yapmaktadır.
Kış lastiği testlerinde karda performans kadar kuru ve ıslak yolda performans da önemli yer almaktadır, çünkü kış lastikleri kışın sadece kar üzerinde kullanılmak üzere değil, kuru ve ıslak yollarda da kullanılmak üzere tasarlanmaktadırlar.
Bu nedenden dolayı bu lastiklere sadece kar üzerinde kullanılması gerektiği yanlış izlenimini bırakan "Kar Lastiği" ismi yerine tüm kış şartlarında kullanılabilecek "Kış Lastiği" ismini kullanmak daha doğrudur.
Son olarak aracınızı lastiklerinizin özelliğini de gözönüne alarak dikkatli kullanınız. Bu konuda daha detaylı bilgileri "KARDA FREN" yazımızda bulabilirsiniz.
Saygılarımızla

Tarih : 19.2.2006
Mesajı bırakan : Hüseyin DOLMA / Emekli Hava Astsubayı
Görüşleri : Öncelikle böyle bir site hazırladığınız ve bizleri bilgilendirdiğiniz için şükranlarımı arz ederim.
Benim nacizane bir teklifim olacak. Sonbahar sonu kış başı gibi satılan yeni araçların Kış lastikli olması zorunluluğu getirilmesinin daha olumlu olacağı kanaatindeyim. Ben aralık ayında yeni araç aldım. Eğer bana kış / yaz lastiği tercihi yapın deselerdi tercihim kesinlikle kış lastiği olurdu. Benim gibi düşünen bir çok arkadaşım var. Konuyu gündeme getirme imkanınız olursa sevinirim. İyi çalışmalar diliyorum.
KIŞLASTİĞİ.COM YANITI:
Sayın Komutanımız,
İlginiz ve övgünüz için sağolun, daha iyisi için çabalıyoruz.
Öneriniz ilginç! Tüm Hava Kuvvetleri mensupları gibi siz de RİSK YÖNETİMİ´ne, teknik güvenliğe ve insan hayatına çok önem veriyorsunuz. Zaten Kış lastiği bilinci RİSK YÖNETİMİ bilinci ile birlikte gelişmektedir.
Araç üretici ve satıcılarının kış lastiğini "isteğe bağlı" yani "opsiyon" olarak vermeleri mümkün. Zaten doğrusu da araca en uygun lastiği aracın üreticisi veya onun yetkili servisine sormak, çünkü aracın sorumluluğu onlarda.
Araç üreticileri araçlarına en uygun Yaz ve Kış lastiklerini belirler ve fabrika çıkışı olarak genellikle Yaz Lastiği takarlar. Bunun nedeni müşteri talepleridir. Yani müşterilerin çoğu böyle ister. Ülkemizde de durum böyledir.
Türkiye´deki üretici ve ithalatçıların "isteğe bağlı" kış lastiği vermeleri sizlerin yani müşterilerin isteğiyle mümkündür.
Saygılarımızla

Tarih : 16.2.2006
Mesajı bırakan : YAVUZ BAHÇEKAPILI
Görüşleri : Böyle bir sitenin hazırlanması ve kullanıcıların hizmetine sunulması bence çok önemli bir yatırımdır. Sonuçta yapılan bu yatırım insana ve onun hayatına yapılmaktadır diye düşünüyorum. Bu hizmeti verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ederim.
Arabalarımız ve yollarımız bu ülkenin milli servetleridir aynı zamanda. Hem kendi canımızı hem sevdiklerimizin hem de trafikte seyreden diğer sürücü ve yayaların sağlığı için sürücüler olarak üzerimize düşeni yapalım. LÜTFEN zamanı geldiğinde KIŞ LASTİKLERİMİZİ araçlarımıza takalım.

Tarih : 13.2.2006
Mesajı bırakan : OSMAN GÜR
Görüşleri : Kış lastiği arıyorum.Hesaplı olandan
205/55/16 ebatlarında.
Teşekkür ederim.
KIŞLASTİĞİ.COM YANITI:
Sayın Osman Gür,
Web sayfamız üzerinden kış lastiği satışı henüz yapılmamaktadır. Ancak bizimle temas halindeki en yakın bayinin sizi aramasını sağlıyacağız.
Saygılarımızla

Tarih : 12.2.2006
Mesajı bırakan : M.Cihan Babur
Görüşleri : Kış lastikleri hakkındaki yazılı metinleri okudum. Katılmamak mümkün değil.
İstanbullu sürücüler için şöyle bir görüş kabul görebilir mi?
İstanbulda kış şartları ortalaması eğer 7 derece üzerinde ise M+S (dört mevsim lastiği)kullanmak akıllıca bir tercihtir.
Denebilir Mi?

selamlarımla

M.Cihan Babur

KIŞLASTİĞİ.COM YANITI:
Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

"Türkiye´nin iklimi ve Kış Lastiği " konulu yazımız incelendiğinde İstanbul için sıcaklık değerlerinin Kış Lastiği sınırının içinde kaldığı görülmektedir.
M+S lastikleri kış şartlarında yaz lastiklerine göre daha başarılı olabilirler , ancak bu lastiklerin M+S Kış Lastiği ile karşılaştırıldığında iyi bir kış performansı gösteremediği bilinmektedir.
Öte yandan M+S lastiklerinin yazın iyi bir yaz lastiği ile karşılaştırılmasında da aynı dezavantajlar ortaya çıkmaktadır.
Sonuç olarak yazın iyi bir yaz lastiği, kışın da iyi bir kış lastiği en iyi tercihtir.Yazın yazlık, kışın da kışlık ayakkabı giymek gibi.
Ancak eğer siz karlı havalarda aracınızı çıkarmıyacak ve yazın da fren mesafenizin biraz uzun olacağını gözönüne alarak araç kullanacak olursanız M+S lastiklerinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Saygılarımızla

« öncekiSayfa: 18/20sonraki »
kislastigi.com © 2023, Tüm hakları saklıdır. İzinsiz alıntı yapılamaz, kopyalanamaz.
Designed By: OrBiT
Top